Żaluzje - rolety dzień/noc

Żaluzja czy roleta? A może dwa w jednym?

Funkcje obu tych produktów łączy  coraz bardziej popularna ostatnio „roleta Dzień&Noc” zwana także „Zebrą”.

Jest to roleta, w której zastosowany został materiał w pasy  tkany naprzemiennie rzadkim i gęstym splotem. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet nie trzeba jej podwijać do góry i odsłaniać szyby,  aby wpuścić do wnętrza światło.

Roleta Dzień&Noc to gwarancja zawsze dyskretnie udekorowanego okna i ochrony przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jej fenomen polega na tym, że dopływ światła regulowany jest poprzez odpowiednie ustawienie pasów  tkaniny wobec siebie. Nachodzące na siebie pasy o rzadkim splocie wpuszczą do pomieszczenia światło dzienne lekko je tylko tłumiąc. Naprzemienne ustawienie pasów w znacznym stopniu zredukuje jego bezpośredni dopływ ,  a przez  nałożenie na siebie pasów o gęstym splocie uzyskamy efekt całkowitego zaciemnienia. Szyba  w każdym przypadku pozostaje w całości  zasłonięta, a okno nie jest pozbawiane dekoracji.

Żaluzje - rolety dzień/noc

 

Rolety Dzień&Noc oferowane są w dużym wyborze kolorów i można je dopasować do każdego wnętrza. Możliwe jest zamontowanie ich z użyciem górnej kasety. Dyskretnie dekorują okno, są łatwe w utrzymaniu czystości.

Dodatkowym atutem jest zastosowanie w mechanizmie rolety napinacza łańcuszka. Utrzymuje on łańcuszek w stałym napięciu, zapobiega jego splataniu i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Tym samym roleta Dzień&Noc spełnia wymogi normy bezpieczeństwa użytkowania zasłon wewnętrznych EN 13120.

Produkty – Rolety dzień / noc