rolety-plisowane

Plisowane lato

Lato to czas beztroskiej swobody, ciepła i słońca.  Rozsądnie, ale i z przyjemnością eksponujemy nasze ciała na działanie promieni słonecznych i ładujemy ich energią nasze wewnętrzne akumulatory. Aby korzystanie ze słońca było w pełni bezpieczne – na podorędziu mamy do ochrony kremy z wysokim filtrem. 

A co z naszymi wnętrzami? Tam też latem mocno zagląda słońce i nieraz nagrzewa je bez umiaru. Tutaj trzeba przede wszystkim pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu okien. Są sposoby, aby nasze okna latem nie tylko były pięknie udekorowane, ale również, aby były skuteczną blokadą dla palącego słońca i upalnego powietrza. 

Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań są tu plisy czyli rolety, w których materiał został splisowany w wąskie zakładki. Może on mieć strukturę gładką, jednobarwną bądź prezentować różnorodne nadrukowane wzory, które  po całkowitym lub częściowym rozsunięciu plisy w pełni zaprezentują swoje dekoracyjne oblicze. Materiał plis również może być dodatkowo uszlachetniony zewnętrzną powłoką, która skutecznie  odbije ciepło i światło. Szczególnie efektywne są tutaj tzw. plisy komorowe. Są to plisy przestrzenne o wewnętrznej strukturze plastra miodu. Wytworzone w ten sposób komory są doskonałym izolatorem ciepła i dźwięku. Chronią więc nasze mieszkania nie tylko przed upałem, ale również przed hałasem. Przy odpowiednim zasłanianiu i odsłanianiu okna blokują dopływ i odpływ ciepła. Sprawdzą się więc także jesienią i zimą, kiedy chcemy, aby nasze wnętrza były ciepłe i przytulne.

Konstrukcja plisy na  dwóch ruchomych belkach pozwala dowolnie zasłaniać wybrane partie okna, nie blokując całkowicie dopływu światła i nie przesłaniając widoku z okna. Brak jakichkolwiek dodatkowych elementów sterujących w postaci sznurków czy łańcuszków sprawia, że produkt można bez przeszkód montować także w pokojach dziecięcych bez obawy o bezpieczeństwo dzieci.    

Produkty – rolety plisowane