moskitiery

Moskitiery – must have na lato…

Lato to czas, kiedy okna w naszych domach otwarte są nieraz przez całą dobę. Stały dopływ świeżego powietrza gwarantuje dobry mocny sen. Ale otwarte okna to także zaproszenie dla niechcianych gości – komarów i wszelkich innych insektów, które skutecznie uprzykrzają nam życie, a ich ukąszenia mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia.

Są jednak sposoby, aby skutecznie się przed nimi chronić bez konieczności izolowania się od świata. Wystarczy na oknach i drzwiach balkonowych zawiesić moskitiery. Jest to gęsto utkana siatka z żyłki rozpięta na aluminiowym profilu, którego kolor można dopasować do koloru ramy naszych okien. Moskitiery mogą być montowane do wszystkich typów okien bez względu na rodzaj zastosowanego profila ( drewno, PCV, aluminium). Można zawiesić je na stałe lub tylko na okres wiosenno-letni, kiedy insekty stają się szczególnie uciążliwe. Montaż moskitier jest prosty i bezinwazyjny – nie uszkadza okien czy drzwi i po sezonie łatwo je zdemontować, umyć i schować. Posłużą nam zapewne jeszcze w kolejnym sezonie. 

Zamontowana na oknie moskitiera nie koliduje z posiadaną okienną dekoracją czy innymi wewnętrznymi  zabezpieczeniami przeciwsłonecznymi. Mimo gęstego splotu nie ogranicza też widoku na zewnątrz – bawiące się na dworze dzieci mamy dalej pod kontrolą. Bez przeszkód można korzystać również np. z zawieszonych w oknach rolet, aby w słoneczny dzień zapewnić naszym pomieszczeniom trochę cienia. A wieczorem zasnąć spokojnie w chłodnym świeżym powietrzu i bez nieproszonych gości…