Trendowy zawrót głowy

Okienna moda 2015

Targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem odbywają się w idealnym terminie. I choć od wystawców i organizatorów wymagają sporego wysiłku i pełnej mobilizacji tuż po świątecznym odpoczynku – to już od początku każdego roku wiadomo jest, co będzie modne i trendy, jeśli chodzi o okienne dekoracje. Tyle tylko, że po tegorocznych targach można odnieść wrażenie, że trendy będzie naprawdę wszystko.

W ubiegłych latach wystarczyło przejść i obejrzeć stoiska paru kluczowych producentów, aby wyrobić sobie pogląd co do dominujących kolorów, wzorów czy rozwiązań technicznych. W tym roku prezentacje wystawców oraz sala-wystawa trendów przypominała tygiel, w którym mieszały się różnorodne produkty, style, konwencje, motywy, barwy, efekty. To, co producenci pokazali w formie gotowych produktów do dekoracji okien, tkanin, obić, poduszek itd. było odbiciem pomysłów na wzory, kolory i kreatywne kombinacje prezentowane przez firmy designerskie. I szczerze mówiąc, na jaki pomysł by nie wpaść, czego by nie wymyśli, zawsze będzie to odzwierciedleniem jakiegoś panującego lub pojawiającego się właśnie trendu. Nadruki przypominające malarstwo francuskich impresjonistów – voilà! Kwiaty we wszystkich możliwych stylizacjach – proszę bardzo! Geometria pur – w każdym kształcie! I nawet motywy z jeszcze nieforemnych rysunków przedszkolaków.

Barokowy przepych lub ostry minimalizm, prosta gra kolorów lub odważne kombinacje barw, zabawa efektami lub przemyślany dobór tkanin czy motywów…

Pomyślnego 2015 roku, to będzie naprawdę barwny czas!

 

head-197345__180