Okno na wiosnę - dekoracja

Okno na wiosnę

Dłuższy dzień, cieplejszy wiatr, słońce, które grzeje – a nie tylko świeci. Wiosna pomału budzi do życia całą naturę. Wraz ze słońcem wstępuje w nas energia i chęć do działania. Mamy więcej pomysłów i jesteśmy bardziej otwarci na zmiany. To czas kiedy chętniej decydujemy się na remont, przemeblowanie czy generalne porządki. I często zaczynamy od okna. Kiedy zmyjemy już z niego pozimowy kurz może warto zastanowić się nad zmianą jego dekoracji? Nowa lekka firanka, kolorowa roleta, wzorzysta plisa – tak niewiele, a potrafi natychmiast odmienić charakter całego wnętrza i dać nam poczucie dużej zmiany.

 

 

Rolety na wiosnę - dekoracja kuchni

 

Na wiosnę warto odsłonić okna. Zdjąć gęste firany i ciężkie zasłony, aby wpuścić do wnętrza promienie słońca. A na skrzydle okiennym zawiesić na przykład roletę. Odpowiedni dobór jej koloru pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, rozświetlić je lub wnieść do niego radość kolorów.

Roleta z nadrukiem - wzór kwiatowy

Szeroki wybór tkanin, z których wykonywane są rolety, zapewni że okno będzie nie tylko pięknie udekorowane, ale również , że dekoracja będzie funkcjonalna. Rolety wykonane z tkanin przeziernych czy półtransparentnych będą tonowały dopływ światła do pomieszczenia, nie powodując przy tym  efektu zaciemnienia. Rolety wykonane z tkaniny thermo spowodują, że do wnętrza nie będzie przenikało światło i ciepło i dadzą efekt przyjemnego chłodu.

 

Bezinwazyjny montaż rolet na ramie okiennej za pomocą płytek czy uchwytów da pewność, że okno nie zostanie uszkodzone i w każdej chwili roletę można zamienić na inny typ dekoracji…